• Okresná sútaž v malom futbale 2024 - chlapci

• Dňa 14.5.2024 sa uskutočnila okresná súťaž v malom futbale, kde naši chlapci obsadili 3. miesto. Našu školu reprezentovali: Banás, Gasiorowski, Koreň, Semanišin, Sidorjak, Storinský (všetci 5.A), Švábovský 5.B, Belej 6.C a Harom 6.A. Všetkým našim žiakom za reprezentáciu ďakujeme.

• Okresná súťaž vo florbale 2024 - dievčatá

• Dňa 13.5.2024 sa uskutočnila okresná súťaž vo florbale, kde naše dievčatá obsadili 3. miesto. Našu školu reprezentovali: Lorencová Simona (9.C), Marková Nikola (9.C), Sidorjaková Natália (9.B), Varcholová Vanesa (8.B), Bučková Bianka (8.B), Variichuk Emília (7.A), Stefaniuk Alina (7.A), Kožlejová Klára (6.B), Dušenková Sofia (6.C). Všetkým našim žiačkam za reprezentáciu ďakujeme.

• Okresná súťaž vo florbale 2024 - chlapci

• Dňa 10.5.2024 sa uskutočnila okresná súťaž vo florbale, kde naši chlapci obsadili 2. miesto. Našu školu reprezentovali: Kromka, Hankovský, Sedlák, Vajda, Žofaj, Chmurovič, Tomčo a Geralský (všetci 9.C). Všetkým našim žiakom za reprezentáciu ďakujeme.

• Okresné kolo Pytagoriády 2023/2024

• Milí žiaci a rodičia,

s radosťou vám oznamujeme skvelé výsledky našich talentovaných matematikov z druhého stupňa, ktorí sa zúčastnili tohtoročnej okresnej súťaže Pytagoriáda konanej 10. apríla 2024.

Teodor Choma z 5. B triedy dosiahol úžasný výsledok, keď sa umiestnil na delenom prvom mieste medzi piatakmi.

V šiestom ročníku sme mali hneď dvoch vynikajúcich zástupcov. Erik Sokoli z 6. C triedy zvíťazil vo svojej kategórii. Taktiež sa výborne umiestnil Richard Jurečko z 6. B triedy, ktorý získal striebornú pozíciu.

Blahoželáme našim študentom k ich vynikajúcim výkonom a ďakujeme všetkým učiteľom a rodičom, ktorí ich podporovali počas príprav. Veríme, že tieto úspechy inšpirujú aj ostatných študentov k záujmu o matematiku a k účasti na budúcich súťažiach.

Pripojte sa k nám v gratuláciách Teodorovi, Erikovi a Richardovi!

• Naši žiaci na premietaní filmu Bardejov

• Ďakujeme Mestu Bardejov za možnosť vidieť pútavý film z vojnového obdobia "Bardejov". Dňa 7. mája 2024 v kine Žriedlo premietali pre školy tento film o bardejovskom rabínovi Löwim, ktorý zachránil 300 bardejovských dievčat pred Auschwitzom, čo bolo v tomto vojnovom období neskutočne hrdinské. Tento film poslúži ako skvelá pomôcka na výučbu hodín dejepisu.

Žiaci 8. ročníka ZŠ s MŠ Pod Vinbargom 1, Bardejov

Pre zväčšenie kliknite na obrázok.

• SJL - Aj hodiny literatúry môžu byť zábavné (2024)

• Na chvíľu sme sa v 5.B preniesli do improvizovaného bábkového divadla a vyskúšali sme si úlohy bábkohercov, kostymérov, kulisárov, režisérov, scenáristov. Bola to zábava a okrem jednotiek sme si odniesli domov aj príjemný umelecký zážitok a novú skúsenosť.

• Vyhodnotenie súťaže SABI 2023/2024

• Recykluj a vyhraj | MILK-AGRO, spol. s r. o.

Zber Sabi hliníkových viečok bol ukončený 30.4.2024 na tento školský rok 2023/2024.
              Vyzbierali sme 19 kg hliníkového odpadu.

NAJAKTÍVNEJŠÍMI zberačmi boli:

Adam Olah - 3.B - 6199 ks

Matej Sidoriak - 5.A - 5455 ks

Tomáš Šuľa - 4.A - 4016 ks

Ema Malíková - 5.C - 3344 ks

Nikol Medoňová - 3.B - 2800 ks

Nela Adamišinová - 6.A - 2483 ks

Nela Hanuščaková - 4.C - 2198 ks

Olívia Vilčeková - 6.B - 1660 ks

Ema Rusnáková - 3.A - 1105 ks

Patrik Gmitter - 5.A - 3900 ks

Sofia Vajdová - 5.B - 1370 ks

Martin Micenko - 6.C - 1037 ks

Blahoželáme!

• Naša škola sa zapojila do programu TRÉNERI V ŠKOLE

• Program "Tréneri v škole" je zameraný na aktívne zapojenie športových odborníkov-trénerov na hodinách Telesnej a športovej výchovy v 1. a 2. ročníku ZŠ. Cieľom programu je skvalitnenie a zatraktívnenie hodín Telesnej a športovej výchovy zážitkovým spôsobom výučby, budovanie pozitívneho vzťahu k športu a prehĺbenie záujmu detí o šport.

Deti sa zoznámia s rôznymi druhmi športov a ich športovým náčiním. Zámerom je tiež rozhýbať všetky deti hravou formou a prehĺbiť ich záujem o rôzne pohybové aktivity. Našu školu navštívil a takúto výbornú správu nám oznámil sloník Cvičko. Tešíme sa na veľa zábavy na hodinách Telesnej a športovej výchovy.

• Upratujeme s Barbie 2024

• Ku Dňu Zeme sme sa zapojili do projektu Upratovanie je hračka. V tento deň spoločne s BARBIE sme pomohli životnému prostrediu uprataním okolia školy. Žiaci sa aktívne zapájali a z vykonanej práce mali veľkú radosť.