• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Novembrové aktivity (1. odd., 2023)

• 07.12.2023 11:38
          • Ani sme sa nenazdali a mesiac november je za nami. V našom oddelení bol bohatý na aktivity. Navštívili sme starkých v Zariadení pre seniorov s programom a darčekmi. Vyrábali sme betlehem. Jeden na výstavu do Poľsko slovenského domu a druhý do nášho oddelenia. Zhotovovali sme darčeky starkým do "Krabíc plných lásky”, nezabúdali sme ani na popoludnie v stavaní stavieb z kociek Sevy. Keďže nás potešil sneh, využili sme to a ešte v ten deň, ešte pred obedom sme triafali snehovými guľami na cieľ. Každý si vyskúšal svoje zdatnosti a pritom sme zažili kopec smiechu a zábavy. Vyrobili sme si adventný kalendár v podobe vianočného stromčeka, do ktorého každý prispel malou sladkosťou, aby urobil radosť niekomu zo svojich kamarátov v Školskom klube. Písali sme pohľadnice Ježiškovi a štvrtáci si svoje pohľadnice vyrábali sami. Keďže sa blíži Mikuláš, vyrábali sme mikulášske čiapky, alebo čižmičky. Deti si mali možnosť vybrať. Verím, že sa na fotografiách každý spozná.

Všetkým Vám želáme krásne predvianočné obdobie. Prežite ho v láske, pohode a čo najpríjemnejšie.
            deti zo ŠKD a L.M.

• ŠKD - ŠKD má talent (5. odd., 2023)

• 04.12.2023 13:40
          • Aj v tomto roku sme sa rozhodli, že sa v našom ŠKD uskutoční súťaž, kde sa žiaci budú môcť prezentovať vo svojom talente a tak ukázať, v čom sú najlepší. Všetci sa na to dôkladne pripravili. Triedu sme si pekne vyzdobili, pripravili miesto na vystúpenie a nechýbala ani porota, ktorá každý talent ohodnotila.

V triede bola skvelá zábava. Deti predviedli naozaj prekrásne talenty. Niektorí žiaci ma svojím vystúpením naozaj prekvapili. Tí najlepší dostali ocenenie, ale aj ostatné deti boli za snahu pochválené.

Dnešný pobyt v ŠKD sa nám naozaj vydaril, všetci sme zabávali a tešili z krásne prežitého dňa.
            5. odd. - J. Marcinovová

• ŠKD - Účasť na výstave betlehemov v Poľsko-slovenskom dome (4. odd., 2023)

• 21.11.2023 13:35
          • Ten vianočný večer hviezda svietila jasná.
            V tej maštaľke kľačí žena nebesky krásna.
            Na rukách má dieťatko zavinuté na ľahko,
            na slamu ho ukladá, až zaspí sladko.

Žiadne obdobie v roku nie je tak vhodné na zblíženie ako advent a Vianoce. Nebolo to inak ani u nás v ŠKD. Rozhodli sme sa, že sa zapojíme do súťaže betlehemov. Hneď pri prvej myšlienke sa deti s nadšením pustili do jeho zhotovenia. Jeden prišiel s nápadom, ako by mal betlehem vyzerať, druhý priniesol slamu, tretí prírodniny, z ktorých bol prevažne zhotovený. Spoločne sme vyrobili dva betlehemy. Zvlášť chcem poďakovať žiačke 5.B Veronike Chrušč, ktorej starý otec na Ukrajine zhotovil drevený základ pre betlehem a mamka ho priviezla.

Celá práca nám trvala asi 2 týždne a jej výsledok si môžete pozrieť v Poľsko-slovenskom dome do 17. decembra.
            vych. E. Kovácsová a deti ŠKD