• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Vyrábali sme spoločne betlehem (1. odd., 2023)

• 16.11.2023 13:29
          • Blížia sa o viac ako mesiac Vianoce a vianočné sviatky. Všetci sa na nich určite tešíme. Verím, že mi dáte za pravdu, najviac sa na tieto sviatky, myslím si, tešia deti. Aj my, deti zo ŠKD, sme sa zapojili do výzvy, ktorú organizuje každoročne Kultúrne a turistické centrum, Radničné námestie 24, v galérii Poľsko slovenského domu v našom meste. Deti maľovali, obkresľovali a spoločnými silami sme vyrobili betlehem. Využívali sme pritom odpadový materiál (drevenú krabicu od zeleniny a kartón z košieľ), aj takto učíme deti využívať odpadový materiál ako druhotnú surovinu.

Dňa 15.11. sme ho spoločne s deťmi odniesli a nezabudli sme zamestnancom zarecitovať básničku. Za usilovnosť všetkých detí sme navštívili cukráreň, kde si mohli deti zamaškrtiť. Verím, že sa deťom popoludnie páčilo. Plní dojmov a pekných zážitkov sme sa vrátili do školy.

Chceli by sme Vás všetkých touto cestou požiadať, ak môžete, navštívte túto výstavu betlehemov a zahlasujte za nás. Výstava bude zahájená dňa 20.11.2023 a bude trvať do 20.12.2023. Všetkým hlasujúcim srdečne ďakujeme.
            deti zo ŠKD a L.M.

• ŠKD - Šarkaniáda (3. odd., 2023)

• 16.11.2023 13:11
          • Jeseň v našej škole je spätá každoročne s tradíciou púšťania šarkanov. Deti už netrpezlivo čakali na deň, kedy si môžu priniesť svojich šarkanov. Dňa 7.11.2023 sa na školskom ihrisku ozýval detský smiech a radosť zo vznášajúcich šarkanov. Deti sa nabehali a vyšantili. Atmosféru spríjemnilo krásne počasie.
            vych. Nicáková

• ŠKD - Šarkaniáda (5. odd., 2023)

• 16.11.2023 13:03
          • Ako po iné dni, aj v tento utorok, 14.11.2023, sme mali v našom ŠKD krásny a úspešný deň. Hoci ráno bolo zamračené, už okolo obeda sa ukázalo slniečko a my sme sa z toho veľmi, veľmi tešili, lebo sme mali v pláne púšťať naše nádherné šarkany. Deti sa na to pripravili naozaj dobre, lebo všetky šarkany boli veľmi krásne, ale hlavne lietali vysoko k oblakom. Deti sa predvádzali so svojimi šarkanmi, behali s nimi po celom ihrisku a tešili sa. Dúfam, že sa to všetkým naozaj páčilo a že si dnešný deň naozaj užili.

• ŠKD - Príprava a vystúpenie pre starkých v zariadení pre seniorov na Toplianskej ul. (1. odd., 2023)

• 09.11.2023 11:28
          • Navštívili sme opäť po roku starkých v zariadení pre seniorov na Toplianskej ul.

Mesiac úcty k starším

„Úcta k tým, ktorí tvrdo pracovali, aby sa nám žilo lepšie. Úcta k tým, ktorí sa každý deň vzdávali radostí, ktoré im život ponúkal, aby urobili šťastnými nás, ich deti. Úcta k našim otcom a k našim mamám. K našim prarodičom. Ku všetkým, ktorí si zodrali svoje ruky, aby naše zostali hladké a nepoškvrnené.“ 💐❤️ Ďakujeme.

Stalo sa peknou tradíciou, že každoročne v mesiaci október navštevujeme starších spoluobčanov v Zariadení pre seniorov na Toplianskej ulici v našom meste. V tomto roku to bolo o niekoľko dní neskôr z dôvodu chorobnosti detí, ale aj jesenných prázdnin. Navštívili sme ich dňa 7.11. 2023 o 14tej hodine. Bolo už po 15-ty krát, čo sme ich prišli potešiť kultúrnym programom a vlastnoručne zhotovenými darčekmi od detí. Deti boli plné očakávania, čo to bude, pretože niektoré z nich zavítali na návštevu po prvýkrát.

Chcem veľmi pekne poďakovať vedeniu zariadenia, pani riaditeľke Ing. Göblovej, pani Mgr. Bendíkovej a ďalším zamestnancom zariadenia za milé prijatie a pohostenie, ktoré pre deti pripravili. Moje poďakovanie patrí Bardejovskej televízii za spoluprácu a v neposlednom rade ďakujem môjmu kolegovi, pánovi Ing. Kučovi, ktorý sprostredkoval fotografie z tohto milého popoludnia. Moje velikánske poďakovanie však patrí mojim deťom, ktoré usilovne cvičili, aby vystúpili čo najkrajšie. Aj keď bola tréma, ktorá sa s prvými slovami vytratila, boli ste úžasní všetci. Krásne ste vystupovali, za čo si zaslúžite aj odo mňa jedno velikánske ĎAKUJEM.

Veríme, že sme jeseň života našich spoluobčanov spríjemnili týmto milým a zaujímavým popoludním, ktoré, dúfame, zanechá kúsok toho pekného a vzácneho v každom jednom srdiečku. Ďakujeme Vám za všetko, čo ste pre nás urobili, robíte a tešíme sa na ďalšie pekné stretnutia vo vašej prítomnosti.
            Deti zo ŠKD a L.M.

• ŠKD - Jesenné aktivity (3. odd., 2023)

• 07.11.2023 11:30
          • V našom oddelení sme privítali jeseň s jej pestrými farbami, ktorými dokáže rozžiariť celý svet. Deti nezaháľajú a s radosťou zapájali fantáziu a tvorivosť do aktivít aj pri skrášľovaní našej triedy, či už výrobou šarkanov, hríbikov, líštičiek, sovičiek, kvetov, farebných listov i jesennej krajinky. V októbri sme si pripomenuli "Mesiac úcty k starším", kde deti s láskou pripravili pre svojich starkých darček. Deň jablka sme oslávili výrobou jablka z papiera. Navštívili sme aj Okresnú knižnicu, kde sme strávili s maliarkou z Ukrajiny pani Irinou príjemné popoludnie. Upršané dni si deti spríjemňujú okrem iných aktivít i spevom a tancom.
            vych. A. Nicáková